Türkiye Futbol Federasyonu’nun almış olduğu gelişim ligleri statü değişikliği kararı dolayısıyla her kademe ve yaş grubunda büyük başarıları olan, kulübümüz akademi takımları bu yıl A takımımızın 2. Lig bünyesinde yarışıyor olması dolayısıyla yarışmacı olma hakkını elde edememiştir.

90 yıllık mazisi ve yetiştirdiği sayısız yıldız sporcusu olan, oyuncuları ulusal ve uluslararası bir çok üst kademe lig düzeyindeki takımlarda yer alan kulübümüz, bu kararı oldukça ağır bulmakta ve üzüntüyle karşılamaktadır. Kulübümüz gerek alt yapıya verdiği önemle, gerek alt yapı anlamındaki tesisleşmesiyle gerekse yetiştirdiği sporcu kalitesi ve bu sporcuları A takıma kazandırabilme becerisiyle Türk sporuna katkılar sağlamışsa da şimdi bu kararın neticelerinden ziyadesiyle etkilenmiştir.

Ancak, yarışmacı haklarını kısa süreli olarak kaybetse de kulübümüz yetiştirici kimliğinden ödün vermeyecek, bu yarıştan kati surette kopmayacak ve akademik kapsamdaki tüm çalışmalarını daha da arttırarak devam edecektir. Kulübümüzün hiçbir sporcusundan vazgeçmeyeceğini, bu sporcuların gelişimleri için her türlü fedakarlığı yapmaya devam edeceğini, düzenlenecek ulusal ve uluslararası organizasyonlarla oyuncuların gelişim liglerinde yarışmacı olmamanın vereceği zihinsel ve fiziksel eksikliğini hissetmelerinin önüne geçileceğini bildiririz.

Bu kapsamda kulübümüz bünyesindeki yıldız sporcularımızın, sporcularımızın değerli velilerinin, büyük Bucaspor taraftarının ve camiamızın sabırla yanımızda olmasını temenni ediyor, kısa süre zarfında akademik takımlarımızın ait olduğu liglerde yarışmacı olacağına inancımızın tam olduğunu deklare ediyoruz.